JAK VYBRAT SEDACÍ SOUPRAVU?

Na co se zaměřit při výběru kvalitní sedací soupravy:

-design, tvar:

Moderní, nízká, nebo klasika s vysokým opěrákem. Přesto, že trend posledních let byl nízké sedací soupravy, je stále zájem o klasické tvary s vysokými opěráky, tomu výrobci vychází vstříc nabídkou moderních souprav s vysokými, polohovacími podhlavníky.  Je třeba zvážit, na co mi bude sedací souprava sloužit. Budu více sedět, nebo relaxovat vleže u televize či knihy. Hluboký sedák je pohodlný na ležení, hůře se na něm sedí menším postavám. Neméně důležitá je i výška sedu, kterou ocení zejména starší nebo vyšší lidé při vstávání.

1

-prostor:

Obecně platí, že velká souprava pro pohodlné sezení více jak tří osob potřebuje prostor a nevejde se do půdorysu 1,5 x 2m, když nejmenší rohové moduly mají rozměry 90 x 90cm. Dvou sed s relaxačním prodlouženým křeslem nenaplní představu pohodlné rohové sedací soupravy. Jeli prostoru málo, bývá praktičtější pořízení pohovky s dvěma či třemi sedáky doplněnou taburetem nebo křeslem.

2

-funkčnost:

Volba rozkládání nebo úložných prostorů u modulů jednotlivých souprav je dnes běžnou praxí. Většina výrobců nabízí zvýšené polohovací opěráky. V nabídce jsou i elektrická polohování. Soupravy je možné doplnit o polohovací područky, USB zásuvky, zásuvky 230 V, odkládací skleněné police, osvětlení atd. Do menších bytů jsou velmi praktické pohovky určené pro stálé spaní, kde je možné vybrat výšku matrace i šířku lůžka v rozloženém stavu.

3

4

-kvalita:

Jde koupit kvalitní rohovou soupravu za dvacet tisíc korun, když cena kvalitní látky za běžný metr je cca 750,-Kč a spotřeba látky na rohovou soupravu bez křesla je 11 až 17bm látky? Vedle gramáže a žinylky mají 10 000 – 35 000 otěrů, ale je možné pořídit látky, které mají 150 000 nebo i 250 000 otěrů (Mystic, Carabu). Tyto odolné materiály, jejichž nabídka se neustále rozšiřuje, jsou opatřeny úpravou Aqua Clean, kde je na jednotlivá vlákna před tkaním nanášena molekulární vrstva, díky které, se odstraňují nečistoty z látky velice snadno pouze vodou.

5

-životnost

Životnost pěn použitých v soupravě je dána jejich hustotou (objemová hmotnost kg/m3). Pro představu taková kostka pěny může mít dvacet až osmdesát kilogramů, Dobrou životnost mají pěny od 35 kg, běžná matrace do postele z takovéto pěny má cenu okolo 5000 Kč.

Kostra a nosné části korpusu může být z tvrdého bukového dřeva nebo z lamina 18mm (LTD desky) ale také z dřevotřísky bez povrchové úpravy 16 mm (DTD desky).

Podle těchto základních kritérií by bylo dobré se řídit, chcete-li vybrat kvalitní sedací soupravu.

Širokou nabídku od pěti českých výrobců nabízí firma KUTTA nábytek.

 

Záznamy nebyly nalezeny...

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.